ACS 580 - Standart Sürücüler
0.75 – 500 kW
3 FAZ, 380-415 V AC
ACS580 sürücülerde en önemli özelliklerin standart
dahili oluşu sürücü seçimini kolaylaştırır ve opsiyon
ihtiyacını azaltıp pano maliyetinden ve zamandan
tasarruf sağlar.

Türkçe Kontrol Paneli ve Asistanlar
Zahmetsiz devreye alma, konfigürasyon, izleme ve problem çözümü.
Zamandan tasarruf ettirir. Hata yardım fonksiyonu panelde görüntülendiğinden manuele gerek kalmaz.
Hazır Uygulama Yazılımları (makrolar)
Bir çok uygulama için hazır fonksiyonlar tek parametre ile sürücüye yüklenir.
Çok hızlı devreye alma.
Değişken Empedanslı Giriş Şok Bobini
Tüm sürücülerde şok bobini dahildir. Standart şok bobinine kıyasla %25’e kadar daha düşük harmonik seviyesi sağlar.
Enerji kalitesinin arttırılması.
EMC Filtre ve Fren Kıyıcı
R1-R9 kasalarda 1.çevre EMC filtre, R10-R11 kasalarda 2. çevre EMC filtre standart dahilidir. 02A7-046A arası fren kıyıcılar
standart dahilidir.Ek yere ve kablolamaya gerek kalmadan ekonomik pano tasarımı.
Enerji Tasarruf Yazılımı
Motor akısını optimize ederek verimliliği maksimuma çıkartır.
Gelişmiş motor performansı ile enerji tasarrufu.
Enerji Tasarruf Hesaplayıcı
Tasarruf edilen enerjiyi kWh ve para birimi olarak gösterir.
Kolayca hesaplanan yatırım dönüş raporu.
Standart Güvenlik Fonksiyonları
SIL3/PLe dahili safe torque off (STO) özelliğiyle dahili ve sertifikalı güvenlik çözümü
2006/42 / EC, EN / IEC 61800-5-2: 2007 makine direktifini karşılar. Güvenli makine bakımı için uygun maliyetli ve onaylı çözüm.
Kullanım Yerleri

Fan Uygulamaları

Konveyör Uygulamaları

Pompa Uygulamaları

Kompresör Uygulamaları

Kırıcı Öğütücü Uygulamaları

Mikser Uygulamaları

Açma Sarma Uygulamaları

Extrüder Uygulamaları
TEKNİK ÖZELLİKLER
Güç ve Kontrol
| Gerilim | 3-phase, UN 200 to 240V, 380 to 480V, 500 to 600V +10%/-15% |
| Güç Aralığı | 0,75 – 500 kW / 0,55 – 670,5 hp |
| Yük Çalışma Değeri | Normal Yük Çalışma |
| Giriş Frekansı | 48/63 Hz |
| Çıkış Frekansı | 0 ± 598 Hz |
| Anahtarlama Frekansı | 1 kHz – 20 kHz |
| Motor Kontrol | Vektör Kontrol, Skalar Kontrol |
| Durdurma Modları | Serbest Duruş, Rampa, Rampa ve DC Enjeksiyon Frenlemesi, DC Enjeksiyon Frenlemesi 0 Hz algılama ile, Zamanlı DC Enjeksiyon Frenleme, Durdurma Mesafesi |
Girişler Çıkışlar
| Analog | 2 x Analog giriş 2 x Analog çıkış |
| Dijital | 6 x Dijital giriş 2 x Dijital giriş / çıkış |
| Röle | 3 x Röle |
| STO | 1 |
Haberleşme
| Haberleşme | Dahili: Modbus RTU Opsiyonel: DDCS, PROFIBUS DP, DEVICE NET, CANOPEN, ETHERCAT, ETHERNET/IP, PROFINET IO, MODBUS TCP, ETHERNET, ETHERNET POWERLINK, CONTROL NET |
Standartlar
| Onaylar | CE Low Voltage Directive 2006/95/EC, EN 61800-5-1: 2007 Machinery Directive 2006/42/EC, EN 61800-5-2: 2007 EMC Directive 2004/108/EC, EN 61800-3: 2004 + A1: 2012 RoHS directive 2011/65/EU Quality assurance system ISO 9001 and Environmental system ISO 14001 Waste electrical and electronic equipment directive (WEEE) 2002/96/EC RoHS directive 2011/65/EU UL, EAC, RCM, UL, cUL, CSA |
| Ürün Güvenliği Standartları | Safe torque off (STO according EN 61800-5-2) IEC 61508 ed2: SIL 3. IEC 61511: SIL 3. IEC 62061: SIL CL 3. EN ISO 13849-1: PL e |
| Emisyon Uyumluluğu | EN 61800-3, product standard |
Montaj ve Çevre
| IP Koruma Sınıfı | ACS580-01: UL Type 1 (IP21) as standard. UL Type 12 (IP55) as option (frames R1 to R9) |
| Montaj | Standart Ray Montaj, Kabin Montaj Opsiyon |
| Ortam Sıcaklığı | Güç azaltmadan çalışma sıcaklığı: -15°C – 50°C (5°F – 122°F) Saklama: -40°C – 70°C (-40°F – 158°F) |
5
