ACS 180 - Makine Sürücüleri
1 faz, 200-240 V; 0,25-3 kW
3 faz, 380-480V; 0,37- 22 kW
Kompakt bir alanda güvenilir makine ve uygulama kontrolü.
ACS180, 22 kW’a kadar olan uygulamalar için kompakt, sağlam ve uyarlanabilir bir değişken hızlı sürücüdür (VSD). Bu kullanımı kolay kompakt VSD, dahili makine uygulama özellikleriyle mükemmel performans ve kalite sunar. ABB’nin tam uyumlu sürücü portföyünün bir üyesi olan ACS180, aynı mimariyi ve kullanıcı arayüzlerini paylaşarak kullanım kolaylığı sağlar.

- Güç aralığı 0.25 kW – 22 kW
- Hız kontrollü uygulamalarda temel özellikler
- Asenkron ve sabit mıknatıslı motorlarda vektör kontrolü
- Modbus RTU otomasyon sistemine kolay bağlantı
- Adaptif programlamai sürücü fonksiyonlarının özelleştirilmesine imkan tanır
- Azaltılmış enerji tüketimi ve CO2 emisyonları
Kullanım Yerleri

Pompa Uygulamaları

Konveyör Uygulamaları

Kompresör Uygulamaları

Fan Uygulamaları

Mikser Uygulamaları

Sarıcılar

Kurutma Makineleri
TEKNİK ÖZELLİKLER
Güç ve Kontrol
| Gerilim | 1-phase, 200 to 240 V, +10%/-15% 1/3 to 3 HP (0.25 to 3 kW) 3-phase, 200 to 240 V, +10%/-15% 1/3 to 15 HP (0.25 to 11 kW) 3-phase, 380 to 480 V, +10%/-15% 1/2 to 30 HP (0.37 to 22 kW) |
| Güç Aralığı | 0,25 – 22 kW / 0,34 – 30 hp |
| Yük Çalışma Değeri | Normal Yük Çalışma |
| Giriş Frekansı | 47 – 63 Hz |
| Çıkış Frekansı | 0 – 599 Hz |
| Anahtarlama Frekansı | 1.5 to 12 kHz, default 4 kHz |
| Motor Kontrol | Vektör Kontrol (Sensörsüz) , Skalar Kontrol |
| Durdurma Modları | Açık Çevrim Kontrol, Hız Kontrol |
Girişler Çıkışlar
| Analog | 2 x Analog giriş (DI5 olarak da kullanılabilir) 1 x Analog çıkış |
| Dijital | 4 x Dijital giriş 1 x Dijital çıkış |
| Röle | 1 x Röle |
| STO | 1 |
Haberleşme
| Haberleşme | Dahili: Modbus RTU |
Standartlar
| Onaylar | CE Low Voltage Directive 2014/35/EU, EN 61800-5-1: 2007 Machinery Directive 2006/42/EC, EN 61800-5-2: 2007 EMC Directive 2014/30/EU, EN 61800-3: 2004 + A1: 2012 RoHS directive 2011/65/EU and delegated directive (EU) 2015/863 Ecodesign (EU) 2019/1781 China RoHS II GB/T 26572 UL, cUL RCM KC TÜV Nord (safety functions) UKCA Quality assurance system ISO 9001 and Environmental system ISO 14001 Waste electrical and electronic equipment directive (WEEE) 2002/96/EC |
| Ürün Güvenliği Standartları | Safe torque off (STO) acc. to EN/IEC61800-5-2: IEC61508 ed2: SIL 3, IEC 61511: SIL 3, IEC 62061: SIL CL 3, EN ISO 13849-1: PL e |
| Emisyon Uyumluluğu | EN 61800-3:2004 + A1:2012 |
Montaj ve Çevre
| IP Koruma Sınıfı | IP20 |
| Montaj | Standart Ray Montaj |
| Ortam Sıcaklığı | Güç azaltmadan çalışma sıcaklığı: -10°C – 50°C (14°F – 122°F) Saklama: -40°C – 70°C (-40°F – 158°F) |
5
