ACH 580 - HVAC Sürücüler
3 faz, 380-480V; 0,75- 500 kW
HVAC uygulamanız için kapsamlı kontrol ve zahmetsiz çalışma
Konfor; yaşadığımız ve çalıştığımız binaların olmazsa olmazıdır. Konfora ulaşmak için, verimli ısıtma, soğutma ve havalandırma sistemleri kontrolü gerekir. Yarım yüzyılı aşkın bir süredir ABB, HVAC sistemlerini sürücü kontrolü ile optimize etmenin yolunu açıyor.
ACH580 sektörel sürücüler eklediğiniz kalite, güvenilirlik ve enerji tasarrufunu sağlar, kullanımı kolay ve bakımı güvenlidir. En iyi yanıysa, kazancınıza odaklanabilmenizdir.

- Türkçe Kontrol Paneli ve Asistanlar
Zahmetsiz devreye alma, konfigürasyon, izleme ve problem çözümü.
Zamandan tasarruf ettirir. Hata yardım fonksiyonu panelde görüntülendiğinden manuele gerek kalmaz.
- HVAC Uygulamalarına Özel Yazılım (makrolar)
Birçok HVAC uygulaması için hazır fonksiyonlar tek parametre ile sürücüye yüklenir.
Çok hızlı devreye alma.
- Değişken Empedanslı Giriş Şok Bobini
Tüm sürücülerde şok bobini dahildir. Standart şok bobinine kıyasla %25’e kadar daha düşük harmonik seviyesi sağlar.
Enerji kalitesinin arttırılması.
EMC Filtre ve Fren Kıyıcı
R1-R9 kasalarda 1.çevre EMC filtre, R10-R11 kasalarda 2. çevre EMC filtre standart dahilidir.
02A7-046A arası fren kıyıcı standart dahilidir.
Ek yere ve kablolamaya gerek kalmadan ekonomik pano tasarımı.
3 Adet Dahili Haberleşme Protokolü
BACnet MS/TP, N2 ve Modbus RTU haberleşme protokolleri standarttır.
Bina otomasyon sistemi üzerinden daha etkin kontrol ve izleme.
Enerji Tasarruf Hesaplayıcı
Tasarruf edilen enerjiyi kWh ve para birimi olarak gösterir.
Kolayca hesaplanan yatırım dönüş raporu.
Standart Güvenlik Fonksiyonları
ACH580’in yangın modu özellikleriyle, tüm hataları unutup fanları ayar noktalarına göre kontrol edebilme.
Farklı acil durum senaryoları oluşturabilme.
Kullanım Yerleri

Pompa Uygulamaları

Fan Uygulamaları
TEKNİK ÖZELLİKLER
Güç ve Kontrol
| Gerilim | 3-phase, UN 200 to 240 V, +10/-15% 3-phase, UN 380 to 480 V, +10/-15% |
| Güç Aralığı | ACH580-01: from 0.75 up to 75 kW ACH580-01: from 0.75 up to 250 kW ACH580-04: from 250 up to 500 kW ACH580-07: from 75 up to 500 kW ACH580-31: from 4 to 110 kW ACH580-34: from 132 to 355 kW |
| Yük Çalışma Değeri | Normal Yük Çalışma |
| Giriş Frekansı | 48 – 63 Hz |
| Çıkış Frekansı | 0 – 500 Hz |
| Anahtarlama Frekansı | 1 to 20 kHz, default 4 kHz |
| Motor Kontrol | Vektör Kontrol , Skalar Kontrol |
| Durdurma Modları | Açık Çevrim Kontrol, Hız Kontrol, Serbest Duruş, Rampa, Rampa ve DC Enjeksiyon Frenlemesi, DC Enjeksiyon Frenlemesi 0 Hz algılama ile, Zamanlı DC Enjeksiyon Frenleme, Durdurma Mesafesi |
Girişler Çıkışlar
| Analog | 2 x Analog giriş 2 x Analog çıkış |
| Dijital | 6 x Dijital giriş |
| Röle | 3 x Röle |
| STO | 1 |
Haberleşme
| Haberleşme | Dahili: Modbus RTU, BACnet, N2 Opsiyonel: Profibus DP, DeviceNet, ControlNet, CANopen, Ethernet |
Standartlar
| Onaylar | CE Low Voltage Directive 2014/35/EU, EN 61800-5-1:2007 Machinery Directive 2006/42/EC, EN 61800-5-2:2007 EMC Directive 2014/30/EU, EN 61800-3:2004 + A1:2012 RoHS directive 2011/65/EU Quality assurance system ISO 9001 and Environmental system ISO 14001 Waste electrical and electronic equipment directive (WEEE) 2002/96/EC Galvanic isolation according to PELV UL, EAC, RCM, cUL TÜV Nord (safety functions) |
| Ürün Güvenliği Standartları | STO according to EN 61800-5-2:2016, IEC 61508 Parts 1-2:2010, ISO 13849-1:2015, ISO 13849-2:2012, IEC 62061:2015 SIL 3/PL e |
| Emisyon Uyumluluğu | EN 61800-3:2004 + A1:2012 |
Montaj ve Çevre
| IP Koruma Sınıfı | ACH580-01 and ACH580-31: IP21 (UL Type 1) or IP55 (UL Type 12) ACH580-04 and ACH580-34: IP00, IP20 ACH580-07: IP21 as standard, IP42 or IP54 as option |
| Montaj | Standart Ray Montaj, Modüler Tip, Kabin Tip |
| Ortam Sıcaklığı | Güç azaltmadan çalışma sıcaklığı: -15°C – 50°C (5°F – 122°F) Saklama: -40°C – 70°C (-40°F – 158°F) |
