ACS 380 - Makine Sürücüleri
1 faz, 200-240 V; 0,25-3 kW
3 faz, 380-480V; 0,37- 22 kW
Makine üreticileri için güvenilir performans ve kullanım kolaylığı
Güvenilir performansı ve kullanım kolaylığı sayesinde ACS380, makine üreticileri için ideal bir sürücüdür. ACS380 makine sürücüleri, ABB’nin tam uyumlu sürücüler portföyünün bir parçasıdır. Tam uyumlu ABB sürücüler, kullanım kolaylığı için aynı mimariyi ve kullanıcı ara yüzünü paylaşır.

- 0,25 ila 22 kW, 200 ila 480 V arasında, asenkron sabit mıknatıslı ve senkron relüktans motorlar dahil olmak üzere çeşitli motor tipleri için mükemmel motor kontrolü.
- Tüm büyük endüstriyel otomasyon sistemlerine bağlanır.
- Dahili işlevsel güvenlik (SIL3 STO).
- Sürücüyü uygulamaya göre özelleştirmek için Adaptif programlama.
- 10 yıl veya daha fazla dayanacak şekilde tasarlanmıştır.
- ABB tam uyumlu sürücü portföyünün bir parçası.
Kullanım Yerleri

Vinç Uygulamaları

Konveyör Uygulamaları

Kesim Makinesi, Testere Uygulamaları

Kompresör Uygulamaları

Kırıcı Öğütücü Uygulamaları

Mikser Uygulamaları

Açma Sarma Uygulamaları

Extrüder Uygulamaları
TEKNİK ÖZELLİKLER
Güç ve Kontrol
| Gerilim | 1-phase, 200 to 240 V, +10%/-15% 1/3 to 3 Hp 3-phase, 200 to 240 V, +10%/-15% 1/2 to 15 Hp 3-phase, 380 to 480 V, +10%/-15% 1/2 to 30 Hp |
| Güç Aralığı | 0,25 – 22 kW / 0,34 – 30 hp |
| Yük Çalışma Değeri | Normal Yük Çalışma |
| Giriş Frekansı | 50/60 Hz ± 5% |
| Çıkış Frekansı | 0 – 599 Hz |
| Anahtarlama Frekansı | 1 to 12 kHz, default 4 kHz |
| Motor Kontrol | Vektör Kontrol, Skalar Kontrol |
| Durdurma Modları | Açık Çevrim Kontrol, Hız Kontrol, Statik ve Dinamik Doğruluk, Tork Kontrol |
Girişler Çıkışlar
| Analog | 2 x Analog giriş 2 x Analog çıkış |
| Dijital | 4 x Dijital giriş 2 x Dijital giriş / çıkış |
| Röle | 1 x Röle |
| STO | 1 |
Haberleşme
| Haberleşme | Dahili: Modbus RTU Opsiyonel: PROFİBUS, CANOPEN, ETHERCAT, PROFINET, ETHERNET/IP, MODBUS TCP, BIO-01 |
Standartlar
| Onaylar | Low Voltage Directive 2006/95/EC, EN 61800-5-1: 2007 Machinery Directive 2006/42/EC, EN 61800-5-2: 2007 EMC Directive 2004/108/EC, EN 61800-3: 2004 + A1: 2012 UL, cUL certification – file E211945 TUV Certification for functional safety Quality assurance system ISO 9001 Environmental system ISO 14001 Waste electrical and electronic equipment directive (WEEE) 2002/96/EC RoHS directive 2011/65/EU EAC |
| Ürün Güvenliği Standartları | Safe torque off (STO) acc. to EN/IEC61800-5-2: IEC61508 ed2: SIL 3, IEC 61511: SIL 3, IEC 62061: SIL CL 3, EN ISO 13849-1: PL e |
| Emisyon Uyumluluğu | EN 61800-3, product standard |
Montaj ve Çevre
| IP Koruma Sınıfı | IP20 |
| Montaj | Standart Ray Montaj |
| Ortam Sıcaklığı | Güç azaltmadan çalışma sıcaklığı: -10°C – 50°C (14°F – 122°F) Saklama: -40°C – 70°C (-40°F – 158°F) |
5
