ACS 880 - Endüstriyel Sürücüler
0.75 – 500 kW
3 FAZ, 380-415 V AC
En zorlu uygulamaları, basite indirgeyin.
Tam uyumlu sürücüler; farklı endüstriler ve uygulamalar için yüksek uyum ve esneklik sağlar.
ACS880; petrokimya, maden, metal, kimya, çimento, enerji santralleri, malzeme işleme,
kağıt ve denizcilik gibi sektörlerin hassas ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır.

Geliştirilmiş DTC
Yüksek kalkış torku, uzun motor kablosu kullanımını mümkün kılar.
Enkoder kullanmadan daha doğru ve daha hızlı motor kontrolü.
Dahili Giriş Şok Bobini
Tüm güçlerde giriş şok bobini standarttır.
Daha düşük harmonik seviyesi ve şebekedeki ani değişimlere karşı sürücünün korunmasını sağlar.
Gelişmiş kontrol paneli
Türkçe dahil çoklu dil seçeneği, yüksek kontrast ve çözünürlük, hassas yardım tuşu, USB bağlantısı.
Kolay ve hızlı devreye alma.
Geniş opsiyon yelpazesi
Uygulamanın ihtiyaçlarına göre istenilen opsiyonlar ilave edilebilir.
Farklı çözümler için esnek yapı.
Uygulama yazılımları
Vinç, açma-sarma, soğutma kulesi, IEC 61131-3 ile uygulama programlama gibi özel yazılımlar sürücüye yüklenebilir.
Uygulamaya özel fonksiyonlar ve parametreler ile daha güvenli, hızlı devreye alma.
Hafıza kartı
Parametreler hafıza kartında saklanır.
Kullanım Yerleri

Fan Uygulamaları

Vinç Uygulamaları

Pompa Uygulamaları

Extruder Uygulamaları

Konveyör Uygulamaları

Mikser Uygulamaları

Sarıcı Uygulamaları

Kompresör Uygulamaları
TEKNİK ÖZELLİKLER
Güç ve Kontrol
| Gerilim | 3-phase, UN2 208 to 240 V, +10%/-15% (-01) 3-phase, UN3 380 to 415 V, +10%/-15% (-01, -11, -31), ±10% (-07,-17-37) 3-phase, UN5 380 to 500 V, +10%/-15% (-01, -11, -31), ±10% (-07,-17-37) 3-phase, UN7 525 to 690 V, +10%/-15% (-01), ±10% (-07,-17,-37, -07CLC, -17/37LC) 0.55 to 250 kW (-01) 2.2 to 110 kW (-11, -31) 45 to 2800 kW (-07) 45 to 3200 kW (-17, -37) 250 to 6000 kW (-07CLC, -17/37LC) |
| Güç Aralığı | 0,75 – 500 kW / 0,55 – 670,5 hp |
| Yük Çalışma Değeri | Ağır Yük Çalışma |
| Giriş Frekansı | 50/60 Hz |
| Çıkış Frekansı | 0 ± 598 Hz |
| Anahtarlama Frekansı | 1 kHz – 20 kHz |
| Motor Kontrol | Direk Tork Kontrol (DTC), Hız Kontrol |
| Durdurma Modları | Serbest Duruş, Rampa, Rampa ve DC Enjeksiyon Frenlemesi, DC Enjeksiyon Frenlemesi 0 Hz algılama ile, Zamanlı DC Enjeksiyon Frenleme, Durdurma Mesafesi |
Girişler Çıkışlar
| Analog | 2 x Analog giriş 2 x Analog çıkış |
| Dijital | 6 x Dijital giriş 2 x Dijital giriş / çıkış |
| Röle | 3 x Röle |
| STO | 1 |
Haberleşme
| Haberleşme | Dahili: Modbus RTU Opsiyonel: DDCS, PROFIBUS DP, DEVICE NET, CANOPEN, ETHERCAT, ETHERNET/IP, PROFINET IO, MODBUS TCP, ETHERNET, ETHERNET POWERLINK, CONTROL NET |
Standartlar
| Onaylar | CE, UKCA Low Voltage Directive 2014/35/EU according to EN 61800-5-1:2007+A1:2017+A11:2021 Machinery Directive 2006/42/EC EMC Directive 2014/30/EU ATEX Directive 2014/34/EU, EN 50495 Quality assurance system ISO 9001 and Environmental system ISO 14001 Ecodesign Directive 2009/125/EC and its implementation regulation 2019/1781/EU RoHS 2011/65/EU and Delegated Directive (EU) 2015/836 RCM, EAC 4) TÜV Nord certification for functional safety 3) ATEX-certified safe disconnection function and thermistor and PT100 protection functions, Ex II (2) GD 2) 7) UKEX Type Examination certificates for safe disconnection function and thermistor and PT100 protection functions, Ex II (2) GD 2) 7) Marine type approvals: ABS, BV, CCS, ClassNK, DNV GL, KR, LR, RINA For product specific availability, see: https://new.abb.com/drives/ segments/marine/marine-type-approvals UL, CSA:-01: cULus listed according to UL 61800-5-1, UL 508C and CSA C22.2 No. 274, CSA certified according to CSA C22.2 No. 274.-11, -31: cULus listed according to UL 61800-5-1 and CSA C22.2 No. 274-07, -17, -37, -07LC, -17LC, -37LC: cULus listed according to UL 508A and CSA C22.2 No. 14, CSA certified according to CSA C22.2 No. 14 8)-07CLC, -07LC, -17/37LC: cULus listed according to UL 508A and CSA C22.2 No. 14, CSA pending. |
| Ürün Güvenliği Standartları | IEC 60721-3-1:1997, IEC 60721-3-1, Class 1C2 (chemical gases), Class 1S2 (solid particles) IEC 60721-3-3:2002, IEC 60721-3-3, Class 3C2 (chemical gases), Class 3S2 (solid particles) IEC 60721-3-2:1997, IEC 60721-3-2, Class 2C2 (chemical gases), Class 2S2 (solid particles) |
| Emisyon Uyumluluğu | EN 61800-3, product standard |
Montaj ve Çevre
| IP Koruma Sınıfı | IP20 Option (-01, -11, -31), IP21 Standard (-01, -11, -31), IP22 Standard (-07, -17, -37), IP42 Standard (-07CLC, -17/37LC). Option (-07, -17, -37), IP54 Option (-07, -17, -37, -07CLC, -17/37LC), IP55 Option (-01, -11, -31) |
| Montaj | Standart Ray Montaj, Kabin Montaj Opsiyon |
| Ortam Sıcaklığı | Güç azaltmadan çalışma sıcaklığı: -15°C – 40°C (5°F – 104°F) Saklama: -40°C – 70°C (-40°F – 158°F) |
