Commander C 200
0.25 kW – 132 kW (0.33 hp to 200 hp)
100 V | 200 V | 400 V | 575 V | 690 V
Sayısız Uygulama için Esneklik
Commander C, verimlilik ve güvenilirliği bir araya getirerek çok çeşitli uygulamalar için optimum performans sunar. Basit programlama ihtiyaçları için PLC yetenekleri, çift STO güvenlik fonksiyonu, fren transistörü ve PID kontrolü dahil olmak üzere birçok temel özellik ile her kurulum için kompakt bir çözüm sunar.

Motor Kontrolünde Mükemmeliyet
Hepsi Bir Arada Üstün Sürücü

Uygulama gereksinimlerinize kolayca uyum sağlar
İster tek bir uygulamanız isterse farklı uygulamalarınız olsun, Commander C tüm ihtiyaçlarınızı karşılar. Yerleşik tüm temel özellikleriyle, kutudan çıkar çıkmaz kullanıma hazırdır.
Entegre işlevsel güvenlik
En yüksek makine güvenliği seviyesi olan SIL3/PLe koruma sınıfı gerekliliklerini karşılayan ve EN/IEC 61800-5-2 ile uyumlu Çift Güvenli Moment Kapama (STO) özelliği, motorun beklenmedik şekilde hareket etmesini önleyerek hem ekipmanı hem de operatörleri korur.

Tümleşik PLC
Cömert 30kB kullanıcı alanı, eklenebilir programlanabilir fonksiyonlara, daha kapsamlı G/Ç özelliklerine ve daha fazla makine kontrolü sağlayan özel yazılımlara izin verir. Tümleşik PLC, hem maliyet hem de alan tasarrufu sağlayarak harici bir kontrolöre olan ihtiyacı ortadan kaldırır.

Kompakt tasarım
Commander C, kategorisindeki en kompakt sürücülerden biridir, pano içinde az yer kaplar ve kurulum maliyetini en aza indirir.

Çok hızlı başlatma
Başlatmak için yalnızca 4 parametreyi (motor nominal akımı, RPM, gerilim ve güç) ayarlamanız gerekir ve size kolaylık sağlamak için bunlar sürücünün ön kapağında listelenir.

Esnek bağlanabilirlik
Takılabilir iletişim modülleri, yaygın endüstriyel haberleşme ağları ile entegrasyonu sağlar.

Dünya çapında erişebilirlik ve mükemmel servis hizmetleri
Uzman tavsiyesi ve desteğine mi ihtiyacınız var? Dünyanın neresinde olursanız olun, satış ofislerimiz veya Control Techniques yetkili distribütörlerimiz aracılığıyla sizi güvence altına alıyoruz.

5 yıllık ücretsiz garanti
Commander C serimiz zorlu ortamlarla başa çıkmak için üretilmiştir. Commander C’nin güvenilirliğine olan güvenimizi sizlerle paylaşmak için hiçbir ek ücret olmaksızın 5 yıllık uzatılmış garanti sunuyoruz. Bu garanti, güvenilirliğe ilişkin müstesna geçmişimizin bir kanıtıdır ve yatırımınızın korunduğuna ve tesisinizin kesintisiz olarak çalışmaya devam edeceğine dair sizlere güven verir.
Garanti hüküm ve koşulları geçerlidir.
Kullanım Yerleri





Fan, Pompa, Kompresör Uygulamaları
- Düşük güç ihtiyacı gerektiğinde geliştirilmiş enerji verimliliği
- Tümleşik PLC ve PID fonksiyonları ile harici bir kontrolöre ihtiyaç duymadan kolay ve verimli gelişmiş kontrol imkanı
- Atlama Frekansları, yüksek titreşim seviyelerini azaltmak üzere ekipmanın rezonans frekanslarından kullanıcıların kolayca kaçınmasını sağlar
- Güç kesintilerinde sürücüyü çalışır durumda tutmak üzere Besleme Gücü Düşüşlerinde Güç Sağlama özelliği
Konveyör Uygulamaları
- Endüstriyel haberleşme ağı iletişimi ile uzaktan hassas hız kontrolü
- Makine titreşim düzeyini asgariye indirerek düzgün hız geçişleri sağlayan S rampası hızlanması / yavaşlama profili
- Kararlılık sağlamak üzere %180 e kadar aşırı yüklenme kapasitesi
- Ekipmanın erken aşınmasını ve yıpranmasını önler
Asansör, Kaldırma ve Vinç Uygulamaları
- Moment izleme fonksiyonlu ayarlanabilir mekanik fren kontrol mantığı – harici bir kontrolöre gerek yoktur
- Harici bir kontrolöre olan ihtiyacı azaltarak yerel G/Ç’yi (I/O) yönetebilen Tümleşik PLC fonksiyonu
Erişim Kontrolü
- Gelişmiş açık çevrim kontrolü ile akıcı hareket
- Sürücünün küçük panolara kolayca monte edilebilmesini sağlayan küçük fiziksel boyut
- Zorlu ortamlarda oldukça güvenilir, uzun kullanım ömrü
İşleme Uygulamaları (Mikserler, Kırıcılar, Karıştırıcılar, Santrifüj Makineleri, Ekstrüderler)
- Güçlü ağ seçenekleriyle harici PLC veya diğer yönetim sistemlerine entegrasyon kolaylığı
- Gelişmiş çevre koruma için koruyucu kaplama
- %180’e kadar aşırı yük kapasitesi
- Son derece kararlı motor kontrolü
TEKNİK ÖZELLİKLER
Güç ve Kontrol
| Gerilim | 100 V modeller: 100 – 120 Vac ±%10 |
| 200 V modeller: 200 – 240 Vac ±%10 | |
| 400 V modeller: 380 – 480 Vac ±%10 | |
| Faz | 1Ø ve 3Ø (Modele bağlı olarak) |
| Maksimum Besleme Dengesizliği | %2 negatif faz sıralaması, fazlar arasında %3 gerilim dengesizliği |
| Giriş Frekansı | 45 – 66 Hz |
| Giriş Deplasman Güç Faktörü | 0.97 |
| Anahtarlama Frekansı | Boy 1 – 4: 0,667, 1, 2, 3, 4, 6, 8 12 ve 16 kHz |
| Boy 5 – 9: 2, 3, 4, 6, 8 12 ve 16 kHz | |
| Çıkış Frekansı Aralığı | 0 – 550 Hz |
| Frekans Doğruluğu | Tüm skalanın ±%0,02 si |
| Frekans Çözünürlüğü | 0.01 Hz |
| Analog Giriş Çözünürlüğü | Gerilim modu: 11 bit (tek kutuplu) Akım modu: 11 bit |
| Frenleme | Dinamik fren transistörü içerir, harici direnç gerektirir |
Girişler Çıkışlar
| Analog | 2 x Analog giriş (0-10 V, 0-20 mA, 4-20 mA (No Alarm), 4-20 mA (Alarm), 4-20 mA (Error) ) 1 x Analog çıkış (0-10V) |
| Dijital | 3 x Dijital giriş 1 x Dijital giriş / çıkış 1 x Pwm |
| Röle | 1 x Röle (tek kutuplu, çift atımlı röle) |
Haberleşme
| Haberleşme | Modbus RTU, EtherCAT, PROFIBUS, Ethernet, DeviceNET, CANopen, PROFINET, POWERLINK (all available with AI/SI-options) |
Standartlar
| UL, cUL | UL dosya NMMS/8: E171230 |
| CE | CE onayı |
| EU | Bu ürünler, Tehlikeli Maddelerin Sınırlandırılması Yönetmeliği (2011/65/EU), Alçak Gerilim Yönetmeliği (2014/35/EU) ve Elektromanyetik Uyumluluk Yönetmeliği (2014/30/EU) gerekliliklerini karşılar. |
| RCM | RCM Kayıtlı tedarikçi No. 12003815281 |
| ISO | Üretim tesisleri ISO 9001:2015 ve ISO 14001 standartlarını karşılar |
| TÜV | Sadece C300 modelleri için geçerlidir: Güvenli Moment Kapama (STO) fonksiyonu, makinenin güvenlik bileşeni olarak kullanılabilir. |
| TÜV Rheinland tarafından verilen tip inceleme sertifikaları: | |
| Gövde boyu 1 – 4: No. 01/205/5383.03/18 | |
| Gövde boyu 5 – 9: No. 01/205/5387.02/18 | |
| Fonksiyonel güvenlik parametreleri: | |
| EN ISO 13849-1 – Cat 4, PLe | |
| EN61800-5-2/EN62061/IEC 61508 – SIL 3 | |
| UL fonksiyonel güvenlik onayı: FSPC E171230 |
Montaj ve Çevre
| IP Koruma Sınıfı | IP20 |
| Montaj | Frame 1 to 4 – Takıp çıkarmalı DIN rayı montajı, Frame 5 to 9 –Vidalı montaj |
| Çalışma Sıcaklığı | Güç azaltmadan çalışma sıcaklığı: -20°C – 40°C (14°F – 104°F) Güç azaltarak çalışma sıcaklığı: -20°C – 60°C (14°F – 140°F) Frames 1 to 4 -20°C – 55°C (-4°F – 131°F) Frames 5 to 9 Saklama: -40°C – 60°C (-40°F – 140°F) |
